معنی غیبت امام مهدی علیه السلام ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۳۹ بازدید

با سلام سوال من اینه که در غیبت امام زمان ارواحنا فداک ایا ایشان مانند ملایکه کلا از نظرها غایب هستند مثلا میتوانند مانند ملایکه و نعوذ بالله ارواح کنار ما بیایند یا با بزرگانی درگوشی صحبت کنند یا غیبت ایشان فقط از منظر عدم شناسایی ایشون داره و ایشان غیب و ظاهر نمیتونن بشن متشکر میشم سوالمو جواب بدین

کوتاه :زندگی امام مهدی عجل الله الله تعالی فرجه الشریف یک زندگی طبیعی و عادی است . معنای غایب بودن ایشان در واقع دیدن و نشناختن اوست . مانند اینکه انسانهای زیادی را در طول عمر خود میبینیم ولی نمیشناسیمشان . پاسخ بلند : دیدن امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف زمان غیبت کبری در بیداری یا خواب ممکن است . درباره این امکان تردیدی نیست . این دیدن در زمان غیبت کبری بطور معمول بدون شناخت تطبیقی است . ملاقات‌کننده، پس از دیدار متوجه شده آن شخص وجود نازنین امام مهدی عجل الله تعالی فرجه است . علمای شیعه اتفاق‌نظر دارند که ملاقات با امام زمان در دوران پیش از غیبت کبری، ممکن بوده و اتفاق افتاده است . در کتاب‌های تاریخی و حدیثی شیعه ــ همچون کافی، الارشاد، اعلام الوری، کمال الدین، الغیبه طوسی و الغیبه نعمانی ــ نام برخی افراد موفق به دیدارها را نوشته اند .
برخی از آنها :
حکیمه خاتون عمه امام حسن عسکری علیه السلام
ابونصر ظریف
سعد بن عبدالله اشعری قمی،
علی بن بلال،
احمد بن هلال.
در طول ۶۹ سال غیبت صغری علاوه بر چهار نائب خاص امام، افراد متعددی نیز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را زیارت نموده‌اند. برخی از اینها :
ابراهیم بن ادریس
ابراهیم بن عبده نیشابوری و خادم او،
علی بن ابراهیم بن مهزیار،
احمد بن اسحاق قمی، و ده‌ها نفر دیگر.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.