سفرغیر تحصیلی ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۳۴۱ بازدید

سلام
برای نماز و روزه در سفر های تحصیلی خود، از آیت الله صافی تقلید می کنم. به گونه ای که در اولین سفر تحصیلی خود نمازم را شکسته خواندم و از سفر های بعد نماز را کامل میخوانم ولی اگر فاصله بین دو سفرم از ده روز بیشتر بشود، باز باید در اولین سفرم نماز را شکسته بخوانم و در سفر های بعد کامل. حالا سوال من این است که ، من امتحانات آخر ترمم در ماه رمضان است ولی چون بین امتحانات و اخرین جلسه کلاس هایم بیش از ده روز فاصله است ، به صورتی که وقتی آخرین روز کلاس هایم را گذراندم ، اولین امتحان با فاصله ای بیش از ده روز از اخرین جلسه کلاس هایم، در ماه رمضان برگزار می شود و چون بین دوسفرم بیش از ده روز می شود نمی توانم در ان روز روزه بگیرم.میخواستم بدونم میتونم از عمد به شهری که در ان درس میخوانم بروم (در روزهای بین اخرین کلاس و امتحانات) تا فاصله بین دو سفرم بیش از ده روز نشود و بتوانم روزه ام را در ماه رمضان بگیرم؟ یا برای اینکه بتوانم روزه بگیرم و روزه ام صحیح باشد راهی وجود دارد؟ یا نمی توانم در ان روز روزه بگیرم؟
ممنون میشم پاسخ بدید
مرجع تقلیدم ایت الله خامنه ای است ولی در مساله سفر تحصیلی از ایت الله صافی تقلید می کنم.

لازم نیست که به شهر محل تحصیل بروید بلکه اگر در بین ده روز یک سفر 24 کیلومتری عمدی هم از شهر خود بیرون بروید که صدق ده روز ماندن در وطن نکند کفایت می کند و روزه و نماز شما در سفر بعدی تمام است .

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید