روزه ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۶۴۸ بازدید

سلام ضمن تبریک ماه مبارک رمضان...لطفا بفرمایید آیا میشود که کسی در سال کنکور روزه نگیرد؟؟؟ علی رغم اینکه خودم احساس میکنم بتوانم روزه بگیرم پدرم اصرار دارند که نباید روزه بگیری و اینکه تابحال در هیچ کاری برایت محدودیت ایجاد نکرده ام ولی اینکه امسال کنکور داری و برای شاغل بودنت تاثیر دارد نباید روزه بگیری...و میگویند که بعد از کنکور کل تابستون رو روزه بگیر اما الان روزه نگیر...کفاره را هم من میدهم و اگر گناه است گناهش به گردن من...از آن طرف هم میدانم که عمل کردن به دستورات پدر مادر فقط اگه از خط قرمز دین عبور نکند باید عمل بشود ولی چون پدرم تمام خرج من را به عهده دارد و کاملا قاطع حرف میزند تکلیف من چیست؟ که احتمالا اگه بدون اجازه روزه بگیرم از من دلگیر خواهد شد !!!

سخت بودن روزه و امتحان داشتن مجوز شرعی برای خوردن روزه نیست ولی میتوانید هر روزی که نمی توانید روزه بگیرید 23کیلومتر بقصد سفر از شهر خارج شوید و روزه خود را افطار کنید و برگردید در این صورت مرتکب حرام نشدید و فقط قضا به عهده شما می اید ولی اگر بدون عذر موجه شرعی روزه ها را نگیرید هم کار حرام کرده اید و هم علاوه بر قضای روزه ها کفاره نیز به عهدتان می اید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید