توسل به امامان(ع)-روش توسل -توسل به امام حسین(ع)-توسل به اهل بیت(ع) ۱۳۸۶/۰۸/۱۴ - ۹۶۵ بازدید

چطور باید به امام حسین(ع) متوسل شد؟

گفتنی است مبنای توسل واسطه بودن آنان میان ما و خداوند است و بهترین و حقیقی ترین نوع توسل واسطه قرار دادن سنت و سیره عملی آنان به منظور رسیدن به قرب الهی است. توسل روح تشیع است. شیعه یعنی پیروی از اهل بیت(ع) و پیروی ارزنده ترین نوع توسل است. باید بکوشیم آنان را وسیله و الگوی خود در زندگی قرار دهیم و از کلام و رفتار آنان درس زندگی بگیریم و پیروی راستین آنان باشیم.
در مورد معنای عرفی توسل برای رسیدن به خواسته ها هم می توان با هدیه دادن صلوات به روح ایشان و یا خواندن دعای توسل و یا زیاراتی که مربوط به امام حسین(ع) است به ایشان متوسل شد و بر پایی مجلس روضه امام حسین به آن بزرگوار است. البته توسل به اولیای دین، نیازمند لفظ و کلمات خاصی نیست بلکه با هر زبان و کلمه ای می توان به این انوار تابناک متوسل شد و حتی می توان در خلوت دل و با دهان بسته به آنها متوسل شد و حاجت و نیاز خود را بر آنها عرضه داشت و برآورده شدن آنها را از خداوند به واسطه آبرو و مقام آنها درخواست نمود.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.