بنده خوب خدا بودن ۱۳۹۱/۱۲/۲۳ - ۲۵۹۸ بازدید

با خود فکر میکنم که انسانهای الهی آمدند و با دست پر رفتند من چه! مثل علماء، روحانیون و ... که واقعاخادم اهل بیت هستن یا مشاغل پر زحمت دیگر ... کسی مثل پدرم که ... آیا عدالت خدا اجازه میدهد در ردیف آنها باشم؟! نه! من کارآنچنانی از دستم برنیامده. فقط دوستی دارم که با او مسائل مذهبی مطرح میکنم و ... آیا من با زندگی عادی و نه خیلی خادمانه میتوانم مانند آنان دست پر (به آن معنای واقعی) بروم؟!

بنده خوب خدا بودن ربطی به شغل و کار ندارد مهم این است که ما واقعا تصمیم بگیریم و بنده خالص خدا باشیم.خیلی ها بودند که نه شغل آنچنانی داشتند و نه از موقعیت خوبی برخوردار بودند ولی با این همه مراقبه هایی را در زندگی خود انجام دادند و در آخر هم با دست پر از این دنیا رقتند. برای اینکه این مطلب ما برای شما یقینی بشود نام چند نفر از این اولیای خدا را در این مختصر ذکر می کنیم: 1: شیخ رجبعلی خیاط:شغل شیخ خیاطی بود ولی ویژگی او این بود که همیشه حلال و حرام را رعایت می کرد و همیشه دغدغه اش این بود که وظیفه خود را تشخیص دهد و به آن عمل کند. 2: حاج مرشد چلویی: این شخص نیز در بازار تهران غذاخوری داشت ولی با مراقبه و صفا و عشق به بندگان خدا به مقاماتی دست پیدا کرد.
3: شیخ کاظم کربلایی: شخصی کشاورز که حتی سواد خواندن و نوشتن را هم نداشت ولی با عنایات حق تعالی یک شبه حافظ کل قرآن کریم شد.
و از این نمونه ها در تاریخ زیاد ذکر شده که در این جا مجال ذکر همه آنها نمی باشد.
بله تا حدودی قبول داریم که مثلا روحانیون و علما راحت تر می توانند خادم اهل بیت باشند ولی این به معنای این نیست که دیگران نتوانند به این مفام برسند و عمرشان را در راه خدمت به اهل بیت برسانند. همین که این سوال ذهن شما را مشغول کرده خودش بهترین دلیل بر عنایت خداوند و اهل بیت علیهم السلام نسبت به شما می باشد.
البته این را هم باید عرض کنیم که خادم اهل بیت شدن کمی سختی و رنج دارد و نمی توان با راحتی این کار را انجام داد .
بهترین راه برای شروع این است که ما انتظارات ائمه اطهار علیهم السلام  از شیعیان را شناسایی کنیم و سعی در به جا آوردن و انجام دادن آن انتظارات داشته باشیم.چون خادم واقعی آن است که انتظارت ارباب را بشناسد و آن ها را عملی کند .
ما در اینجا پاره ای از انتظارات امام زمان علیه السلام از شیعیان را ذکر می کنیم و از خداوند متعال نیز می خواهیم که به همه ما توفیق به جا آوردن این انتظارات را بدهد تا از این طریق خادم واقعی حضرت باشیم.
امام زمان (عج) بر عهده شیعیان خود دو حق واجب دارد:
1 ـ در مقام علم، اعتقاد به امامت آن حضرت.
2 ـ در مقام عمل، تبعیت از دستور امام.
بنابراین انسان باید در زبان و عمل ، این اعتقاد را آشکار سازد و اگر مخالف آن رفتار کند، نافرمانی و خطا کرده و از دستورات الهی سرپیچی کرده است، زیرا هر دو حق را خداوند متعال برعهده انسان ها گذاشته است.
از آنجا که حضرت ولی عصر (عج) جانشین رسول خدا (ص) است نمونه ای زنده از شخصیت و مرام رسول اکرم (ص) است پس آنچه پیامبر اکرم (ص) از ما خواسته -که در واقع خواسته ی پیامبر (ص) خواسته ی خداست - حضرت ولی عصر (عج) نیز همان توقع را از ما دارند ما که ولایت خداوند و رسول و امام معصوم را بر ولایت خودمان مقدم می داریم باید انتظار آنها را برآورده سازیم و همواره مطیع دستورات آنها بوده باشیم.
از جمله انتظارات که همواره مد نظر آن حضرت بوده است موارد ذیل است:
1 ـ از جهل در آییم.
2 ـ به مسایل خود معرفت پیدا کنیم.
3 ـ حق و باطل را بشناسیم.
4 ـ واجب را لازم الاجرا بدانیم.
5 ـ از حرام کناره بگیریم.
6 ـ تا آنجا که استطاعت داریم خوشنودی آن حضرت را برآورده سازیم.
7 ـ تولی و تبری را در قلب و عمل حفظ کنیم.
8 ـ حجت آن حضرت را بر حجت دنیا و مال و جاه و شهرت و ... مقدم بداریم و همه ی تعلق ها را الهی کنیم.
اگر بخواهیم خواسته های حضرت را بهتر بشناسیم خوب است که از زبان خود آن حضرت و از لبان دُرربار ایشان بشنویم .
حضرت در دعایی می فرمایند:
«بار پروردگارا! توفیق طاعت و دوری از معصیت و صدق و اخلاق در نیت و عرفان مرام عنایت فرما».
«خداوندا! ما را بر صراط هدایت و استطاعت موفق بدار».
«پروردگارا! سخن ما را به صحت حکمت مستحکم و قلوب ما را از دانش و معرفت پر و لبریز نما و شکم های ما را از و آنچه نزدیک به حرام است، پاک کن و دستان ما را از ستمکاری و سرقت نگه دارد، چشم و بینایی ما را از فجور و خیانت، گوشهای ما را از شنیدن به لغو و غیبت مومنان حفظ فرما». (مصباح کفعمی/ص 281).
موفق و سربلند باشید.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.
 

نظرات

میهمان
اصلا خوب نیست

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید