چگونگی جدا شدن روح از بدن

چه طوري ميشه روح خود را از بدن جدا كرد و آيا ميشه روح را به جاهاي ديگه برد؟

از نظر نظري جدا شدن از بدن امري ممكن است همانطور كه خواب نيز يك نوع فاصله گرفتن و جدا شدن كوتاه مدت روح از بدن است و در تعابير روايي نيز آمده است كه خواب برادر مرگ است. يعني خواب شبيه مرگ است. فقط فرق خواب با مرگ آن است كه در خواب روح با يك فاصله كوتاهي از بدن قرار مي گيرد و با بيداري روح به بدن مجددا متصل مي شود. و به عبارت ديگر امكان اتصال روح و بدن وجود دارد ولي در مرگ اين اتصال روح با بدن فاصله بلند مدت تري پيدا مي كند و در اين دنيا به يكديگر متصل نمي شوند. پس خواب يك نوع جدا شدن روح از بدن است.
برخي بزرگان و عرفا نيز جدا شدن روح از بدن را به طور اختياري و با اشراف و آگاهي خود فرد امكان پذير مي دانند و معتقدند انسان با تقويت بعد معنوي و تسلط بر خود مي تواند به اين توانايي برسد كه بدن خود را جدا شده از روح مشاهده كند و اين يك امر محالي نيست ولي هر كسي نمي تواند به اين توانايي روحي دست يابد و نيازمند تلاش زيادي و طي مراحل شناخت و تحمل رنج راه كمال است.
از نظر عملي نيز برخي عرفا و بزرگان به اين توانايي دست يافته اند و در احوالات عارفان حقيقي اين توانايي يعني (جدا كردن اختياري روح از بدن خود) نقل شده است.
اما اين كه آن چه شما نقل كرده ايد از همين قبيل باشد و به يك توانايي معنوي رسيده باشد بعيد به نظر مي رسد و نيازمند دقت بيشتري است. چه بسا توهم بوده است زيرا همان طور كه به عرضتان رسيد اين يك مقام معنوي بالايي است و نيازمند تلاشي كافي.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 11 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .