ازدواج جن و انسان

آيا جن ها مي توانند با آدم ها ازدواج کنند؟

ارتباط برخي انسان ها با جن ها قابل انکار نيست اما ازدواج با آنها براساس شنيده ها است و مورد مستند در اين باره سراغ نداريم. بلکه چه بسا اساسا نادرست باشد زيرا جن و انسان دو گونه وجود هستند، از طرف ديگر قرآن همه انسانها را فرزند آدم و حوا مي داند بدون آنکه واسطه ديگري در نسل آنها وجود داشته باشد؛ در حالي که اگر فرزندي از چنين ازدواجي پديد آيد اجداد غير انساني خواهد داشت و با ظاهر قرآن ناسازگار مي نمايد.
محدث قمي در کتاب سفينه البحار روايتي نقل مي کند از خصال صدوق که اجنه زاد و ولدشان به صورت تخم گذاري است، حامله نمي شوند و باردار نمي شوند. جن حالت مثال برزخي دارد- اجسام مادي مثل انسانها ندارند. اگر ازدواج هم داشته باشد طبعا با مثل خودش ازدواج مي کند. ضمن اينکه در روايت خصال آمده است فرزندان جن فقط ذکور هستند فرزند مؤنث(دختر) ندارند).
برخي از نويسندگان گفته اند چون جن و شيطان ذريه و فرزند دارند بنابراين نر و ماده و آميزش جنسي و ازدواج دارند و به آياتي از قرآن استناد کرده اند در صورتي که آيات قرآن مشخص نکرده ذريه و فرزندان جن از چه راهي حاصل شده است. روشن ترين آيه که به آن استدلال شده آيه شريفه لم يطمثهن انس قبلهم و لاجان است- حوريان بهشتي را قبل از شوهرشان هيچ آدمي و جني دست نزده است- گفته اند اين آيه دلالت دارد که جن هم آميزش دارد- لکن احتمال دارد آيه معنايش اين باشد هيچ کس به اينها نرسيده انسان حتي جن ها که ديده نمي شود.
از آيات قرآن نمي توان استفاده کرد که تناسل و توالد جن به چه شکلي صورت مي گيرد ابن عربي در فتوحات مکيه گفته است تناسل جن به القاي هوا در رحم انثي است- در هر صورت حکم قطعي نمي توان کرد. اما لذت بردن و آزار دادن توسط جن ها گاهي اتفاق مي افتد.
1. سفينه البحار، انتشارات اسوه، ج1، ص673
2. عليرضا رجالي تهراني، جن و شيطان(تحقيق قرآني، روايي، عقلي) ص56
3. سوره الرحمن، آيه 56

Tags:

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
11 + 9 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .