بيهوشي انسان و رابطه روح و بدن

وضعيت روح يك فرد بيهوش چگونه توجيه مي شود .لازم به ذكر است كه فردي كه خواب است روح به صورت موقت از بدن جدا مي شود به طوري كه با تحريك فرد روح بر ميگردد و فرد بيدار مي شود حال آنكه در يك فردي كه به وسيله دارو بيهوش مي شود اين حالت وجود ندارد؟

خواب انصراف روح از بدن است و اين انصراف گاه شديد و قوي است و گاه ضعيف و خفيف ، گاه طولاني مدت است و گاه كوتاه مدت ، در خصوص بيهوشي ، انصراف روح از بدن شديد است هر چند زمان و مدت آن بسته به نوع عمل جراحي مي تواند متفاوت باشد ولي آنچه مهم است اين دارو به دليل اثر گذاري عميق كه بر جسم مي گذارد ، انصراف روح از بدن را در حد بسيار ضعيفي نگه مي دارد و به قدري فعاليت جسم را ضعيف مي سازد كه گويا روح بدون ابزار و بدون بدن مي گردد و از اين رو تا مدت زماني كه بدن قابليت كامل و تمام را براي ابزار بودن روح بدست نياورد، توجه روح به آن بسيار ضعيف خواهد بود. بر اين اساس به دليل انصراف شديد روح از بدن و توجه ضعيف روح به بدن در حالت بيهوشي ، حتي عملهاي سنگين و جراحتهاي سخت بر جسم ، روح را منفعل نساخته و باعث بيداري فرد نمي شود.
بايد توجه كرد كه توجه و وابستگي روح به بدن ، مسأله بسيار مهمي است حتي اگر شما فردي را فرض كنيد كه به صورت ظاهر بيدار است ولي روحش توجه به جاي ديگري داشته و به شدت از توجه به جسم خويش منصرف است ، هر كاري كه بر آن جسم وارد آيد فرد متوجه نخواهد شد. مرتاضاني كه تمركز گرفته و در حالت بيداري ساعتها مي توانند گرسنگي ، سردي، تاريكي، سوزش و بسيار سختي هاي ديگر را كه فراتر از عملهاي جراحي است تحمل كنند، به همين دليل است كه توجه روحشان را به بدن ضعيف و كم رنگ مي سازند.

دیدگاه ها

عالی
----

مخاطب گرامي، از حسن توجه تان به اين مرکز سپاسگزاريم. براي پاسخ به دغدغه هايتان میتوانید از این راههاي ارتباطي کمک بگيريد:
- سايت پرسمان: http://www.porseman.org/q/newq.aspx
- ايميل: info@porseman.org
- پيامك: 30001619

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
6 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .